Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In miez de noapte

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:03 pm

-Cine a zis ca-mi doresc bani ?chicoti castania cascand.Nu am avut niciodata prea multi bani ... defapt, nici acum ... daca ma gandesc mai bine nu avem cine stie ce bani in casa.Eu ... momentan nu-mi doresc nimic, spuse ea simplu.Poate doar sa-mi revad fratii.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:06 pm

-Unde si de ce au plecat? intreba ea privind-o fix si asteptand apoi raspunsul
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:11 pm

-Cand locuiam inca in Ungaria, in sat au venit niste barbati straini ... si au inceput sa vorbeasca despre teritorii noi, despre Tara de Foc ... spuse unguroaica pe un ton usor misator si melancolic.Spuneau ca acolo e pamant cat vezi cu ochii ... si aur mult ... Spuneau ca vapoare pleaca in fiecare zi intr-acolo ... Si, intr-o zi ... au fugit si fratii mei ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:16 pm

-Bieti naivi. Nu isi dau seama ca marea si ca teritoriile necunoscute sunt lucruri periculoase si ca Moartea isi face veacul printre valuri si prin pamanturi!
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:18 pm

-Stiu, asa a zis si tata, insa ... imi place sa ma gandesc ca au ajuns cu bine acolo si ca au reusit ceea ce si-au propus ... Poate ... intr-o zi se vor intoarce ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:22 pm

-Speranta moare ultima. replica aceasta privind intr-un punct fix
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:25 pm

-Da, insa ... ce-am mai fi noi fara speranta ?ofta Erzsébet straduindu-se sa zambasca.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:11 am

-Nu stiu. Cred ca nimic. Cred ca am fi mai rai si mai tristi.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:13 am

Incuviinta, insa adormi in scurt timp, sprijinita de horn.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:15 am

Zambi si o lua in brate ducand-o-n pat.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:18 am

Se trezi insa pe la 5 dimineata, privind incurcata in jur.
Cauta in graba lumanarile ramase si le aprinse, uitandu-se dupa Jospehine.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:20 am

Era intr-un colt,sculptand sau mai bine zis ciopartind o bucata de lemn.
-Ce te uiti asa?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:25 am

-Ti-am zis deja ca ar fi trebuit sa te odihnesti.Sau macar sa ramai in pat, murmura trista unguroaica.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:25 pm

-Sunt bine. De cand ma stiu sunt puternica. Nu te mai teme.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:27 pm

Nu mai spuse nimic, stiind insa prea bine ca Jospehine era inca bolnava.
-Ar trebui macar sa ramai in pat.Eu trebuie sa merg jos, sa vad ce face mama si apoi sa pregatesc masa ... Iti voi aduce si tie ceva de mancare la sfarsit.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:33 pm

O lua de mana sarutandu-i apoi fruntea.
-Bine.
Se aseza in pat continuand sa se joace cu bucata de lemn caruia nu reausea sa ii dea o forma.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:36 pm

Erzsébet lipsi cam o ora, timp in care pregati micul-dejun pentru toata familia, facu paturile si matura curtea impreuna cu surorile ei.
Cand in cele din urma se intoarse in pod, aerisi totul, aducand cu ea si mancarea pentru bruneta.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:39 pm

-Multumesc! replica ea luand farfuria apoi continua sa o priveasca pe castanie
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:40 pm

-Mama se simte bine ... probabil ca maine se va intoarce la treaba, insa sora noastra nu cred ca o sa ramana in viata pana maine, ofta unguroaica strangand lucrurile din jur si ordonandu-le.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:50 pm

-Tine!
Ii dadu farfuria apoi se ridica luandu-si traista cu diferite "medicamente".
-Zi acum ce are copilul ala?Febra?Respira greu?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:54 pm

O prinse de incheietura mainii, tragand-o inapoi in camera.
-Ti-am zis deja sa stai aici si sa te odihnesti.Nu ar fi trebuit sa-ti spun despre copil, murmura unguroaica, serioasa totusi.Nu este chiar atat de important, a zis tata.Oricum, s-a nascut mult prea devreme si nu va supravietui prea mult.Si, chiar daca va creste, va fi prea bolnavicioasa si va necesita prea multa atentie.Nu ne va putea ajuat cu nimic ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 8:00 pm

-Da' nu pot lasa o fiinta la care tin sa moara. Nu pot.
"Dar orice are un inceput."
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 8:03 pm

-Inceteaza.Ne-ai ajutat oricum.Mama e bine ... si asta numai datorita tie.In plus ... e doar o fata ...
Isi lasa unguroaica privirea in jos, citand vorbele tatalui ei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:02 pm

-Esti cruda si absurda. replica aceasta apoi o imbratisa , si totusi esti a mea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:09 pm

"Defapt ... eu incerc numai s ama impac cu gandul acesta ... " ofta unguroaica, insa o imbratisa si ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In miez de noapte - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 14 Icon_minitime

Sus In jos
 
In miez de noapte
Sus 
Pagina 14 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O noapte la rau
» O noapte alba
» O noapte petrecuta-n catedrala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Casa Vrajitoarei-
Mergi direct la: