Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O noapte la rau

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:20 pm

OOC: Noapte de vara ,la rau
BIC:Rochia ei de culoarea rosu-inchis se taraia pe jos.Ajunse pe o pajiste mica ,intinsa,plina cu flori.La doar cativa pasi era raul.Rupse o micuta floare ,apropiindu-se de apa rece.Luna ii mangaia pielea la fel de alba si rece ca intotdeauna.Parea a fi un demon .Unul foarte elegant si misterios .


Ultima editare efectuata de catre Josephine in Joi Iul 23, 2009 9:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vadmir Avril
Admin
Vadmir Avril


Mesaje : 8
Data de înscriere : 23/07/2009

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:31 pm

Pasi cu inteligenta pe iarba uda,dupa ploaie.Varfurile rochiei lungi,parca sa calce pe ea,incepura a se inegri.Isi lua un mic trandafir,punandu`si-l in par.Se aseza jos pe iarba,punandu-si picioarele pe rochie,astfel in cat sa nu ii fie rece.
Sus In jos
http://merdanoth.heavenforum.com
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:36 pm

-Ce cautati Majestate ,aici? intreba ea usor ingrijoarata de prezenta fetei in acel loc .Isi dadu cateva suvite de pe umar ,lasand la iveala semnul de pe gat.Ochii ei albastri ca cerul verii o priveau ,fiind foarte mari ,mari de la uimire si ingrijorare .
Sus In jos
Vadmir Avril
Admin
Vadmir Avril


Mesaje : 8
Data de înscriere : 23/07/2009

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:37 pm

Zambetul pe buze ii aparu,vazand ingrijorarea,vizibila a domnisoarei.
-Am vrut sa ma eliberez,poate doar pentru o noapte ! Isi ridica privirile catre domnita.
Sus In jos
http://merdanoth.heavenforum.com
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:42 pm

-Frumos .
Se aseza pe iarba ,rochia i se ridica umpic ,lasand la iveala putin din picioarele ei atletice.O privi fara expresie si apoi se ridica ,apropiindu-se de ea.Inchise ochii si inspira aerul rece .Isi trecu o mana prin par si surase.
-Nu sunt o domnita,daca asta credeti.
Sus In jos
Vadmir Avril
Admin
Vadmir Avril


Mesaje : 8
Data de înscriere : 23/07/2009

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:45 pm

-Orice fata este o domnita,My Lady ! Diferenta intre ea si Domnita ,nu conta pentru Avril.Isi trase cu varful degetelor gluga pe cap,simtea o oarecare racoare,ce-i invada urechile,simtind aerul rece.
-Dar,Domnita Mea,ce cauta pe aici,la o ora,atat de tarzie?!
Sus In jos
http://merdanoth.heavenforum.com
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:10 pm

-Cauta plante tamaduitoare si se relaxeaza ce altceva,Majestate ?intreba ea privind-o fara pic de expresie apoi isi puse instinctiv gluga pe cap si cateva suvite ii cazura pe ochii sai de un albastru glaciar.Privi apoi luna si zambi usor malefic in coltul gurii.
Sus In jos
Vadmir Avril
Admin
Vadmir Avril


Mesaje : 8
Data de înscriere : 23/07/2009

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:29 pm

-Daca Majestatea Voastra nu va cere mult,atunci un mic zambet,nu strica! Isi lasa privirile in jos,un mic spin se strecura,iar cateva picaturi se strecura afara de dupa ureche.
Sus In jos
http://merdanoth.heavenforum.com
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:41 pm

Ii zambi dulce ,insa era un zambet formal.Inchise ochii si o lua de umeri apoi o privi fix in ochi.Isi apleca ,capul ca si cum i-ar multumi tinerei apoi isi trase gluga mai mult ,ca si cum ar dori sa isi acopere intreaga fata.Buzele ii tremurau .
Sus In jos
Vadmir Avril
Admin
Vadmir Avril


Mesaje : 8
Data de înscriere : 23/07/2009

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:52 pm

Starea domnitei parea ciudata,acest lucru il observa si Avril,dar nu spuse nimic,poate ca fata nu vruia sa spuna mai nimic,zambetul nu era unul natural,se intoarse cu privirile catre rau,simtind din ce in ce mai tare frigul.
Sus In jos
http://merdanoth.heavenforum.com
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 5:58 am

Rein pasi pe iarba de un verde frumos. Privea cerul ce isi revenea dupa apriga ploaie. Se indrepta spre rau. Acolo le vazu pe cele doua.
-Ce faceti , Majestate? Intreba el.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:03 pm

M-am apropiat de Rein.
-Buna ziua Majestate!am zis.Salut amice!i-am zis eu lui Rein.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:06 pm

-Salut, prietene! Spuse Rein zambindu-i. Credeam ca mi-ai spus majestate! Rase.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:31 pm

-Tu,majestete?In niciun caz!zisei eu razand.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:48 pm

-Si de ce nu? Intreba Rein razand. Apoi ii dadu in cot.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:02 pm

Am inceput sa rad.
-Da,cand vei fi tu rege eu o sa fiu popa!Aleluia!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:55 pm

-As fi un rege minunat! SPuse el zambind . Apoi izbucni intr-un hohot de ras.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:47 am

-Vi-l prezint pe Majestetea sa,Regele Rein Impiedicatul!zise blondul razand in hohote.Da ai dreptate ai fi si numele ti-ar sta si mai bine!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:50 am

Satena statea intr-un tufis,urmarindui pe fiecare in parte mai mai sa o apuce rasul,insa incerca sa se abtina,in timp ce era putin ciufulita din cauza ramurilor din tufele in care se bagase.
"Vad ca se distreaza destul de bine.Isi gasesc si nume singuri."
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:54 am

-Ce faci maimutico aici?intreba blondul pe Anne.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:57 am

-<Maimutico>?
Intreba putin surprinsa tanara iesind dintr-un tufisi,cu fel si fel de ramurele prin parul sau.
-Uite..doream sa vad cum se construieste un cuib..
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 2:00 am

-Si ai invatat?am intrebat eu razand de crengile din parul ei.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 2:09 am

-Hmm..de ce am presentimentul ca ai sa ramai fara mostenitori?
Intreba satena trecandusi mana prin par,indepartand cateva ramurele incepand sa se enerveze,chiar daca nu'i prea statea in fire.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 2:18 am

-Nu cred,e doar o parere!am zis eu devenin serios.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 2:20 am

-Nu zau..Nu vrei sa o testam?Sau preferi mai bine sa incetezi cu glumele.Tu alegi.
Se aproprie de el incercand sa se calmeze,intr-un final scotandusi toate ramurelele din par.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O noapte la rau Empty
MesajSubiect: Re: O noapte la rau   O noapte la rau Icon_minitime

Sus In jos
 
O noapte la rau
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» In miez de noapte
» O noapte alba
» O noapte petrecuta-n catedrala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Padurea :: Raul-
Mergi direct la: