Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In miez de noapte

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 8:47 pm

In aer inca se simtea mirosul plantelor proaspat aduse.Ploua.Josephine se arunca pe podea,uda fiind.Isi aranja rochia neagra si isi usca incet parul.Privi cartile de tarot apoi se ridica in enunchi privind in jurul ei .Ploaia o facea sa ii fie foarte somn .
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:28 pm

Picaturile de apa i se scurgeau continuu pe chip,insa Erzsébet nu prea le dadea atentie.Continua sa fuga,calcand desculta in baltocile pline de namol.Materialul rochiei,udat de ploaie i se lipise de corp,dandu-i fiori inghetati.Isi pierduse pantofii in padure,inainte ca furtuna sa inceapa,insa pe castanie nu o prea deranja.
Ajunse in cele din urma in fata unei usi,si,speriata de lumina aurie a unui fulger,urmata in graba de zgomotul puternic al tunetului,batu,cu mana inghetata.


Ultima editare efectuata de catre Erzsébet in Joi Iul 23, 2009 10:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:31 pm

Privi usa din lemn de brad si se ridica.Deschise usa umpic plictisita si scarbita insa cand o vazu pe fata ramase inmarmurita.Josephine ofta si o pofti pe copila in casa.Tranti usa si apoi o ajuta pe fata sa se aseze.
-Nu e elegant dar macar e uscat.Josephine Reneesme Charmie .Probabil si tu esti fugarita,nu?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:33 pm

-E ... Erzsébet,se prezenta castania inca tremurand.Nu tocmai fugarita.Eram in padure si m-a prin ploaia doar.Nu am putut ajunge acasa,incheie fata prinzandu-si genunchii cu mainile si privindu-si picioarele inrosite si inghetate.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:35 pm

Ii lua talpile si i le saruta.Picioarele fetei incepura sa se incalzeasca cand buzele ei fierbinti atinsera pielea ei rece .O privi pe sub gene si apoi se sprijini de un perete . O ajuta sa isi dea "haina" de pe ea si ii aduse o lumanare.
-Putina lumina,d-soara.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:37 pm

-Multumesc mult,zise fata bucurandu-se de caldura si incepand sa priveasca atenta incaperea in care se afla.Si imi pare rau daca te-am deranjatmse scuza ea.Ai cumva niste haine uscate ?
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:39 pm

-Doar de culoare neagra,d-soara.Pentru mine fiecare zi e de doliu ,fiindca nu am pentru ce trai.
Isi musca buza inferioara cand isi dadu seama ca ii zise prea multe si ii aduse o rochie lunga,dreapta si decoltata .I-o oferi elegant.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:53 pm

Ramase putin in incurcatura auzind cuvintele lui Josephine,insa lua rochia si o imbraca,priivndu-se uimita intr-o oglinda.
-Nu am mai purtat niciodata o astfel de rochie,murmura fata.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:56 pm

-Daca pentru tine zdrentele mele iti par comori ,stai sa vezi rochiile Domnitelor.Cred ca ai lesina.ii sopti ea atingandu-i spatele apoi ii saruta fruntea .Ii dadu cateva bucle de par de pe umerii sai reci si o privi din cap pana-n picioare.Zambi multumita.
-Sigur nu esti de vita buna?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 10:58 pm

Clatina din cap,continuand sa se priveasca in oglinda din fata ei.
-Parintii mei sunt tarani.Locuim intr-o gospodarie de la marginea satului si mai am 3 surori si 2 frati mai mari.Am ajuns aici din Ungaria,in urma cu ceva vreme,spuse ea cu un accent strain puternic.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:01 pm

-Mi se pare ca ma minti.O faptura atat de delicata si eleganta ,atat de ..casta si preainocenta?! Aproape imposibil.zise Josephine strangand din ochi apoi ii zambi superficial ridicandu-si umpic poalele rochiei .Lua repede lumanarea apropiind-o iar de tanara faptura.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:03 pm

In lumina lumanarii,pigmentul usor aramiul al obrajilor fetei se colora intr-un rosu aprins si buzele usor arse de soare i se arcuira intr-un zambet placut,dezvaluind doua randuri de dinti drepti,de culoarea perlei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:06 pm

-Nu ma crezi nebuna,nu?Fiindca daca ai face-o nu ai fi prima,copila mea.Esti foarte tinerica,gresesc?intreba ea total curioasa apoi se aseza pe patul ce avea o bucata de material alb si catifelat.Privi lumanarea si ii facu semn fetei sa se apropie mai mult de dansa apoi ii zambi normal.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:08 pm

Se aseza si ea pe pat,inca zambind si ii raspunse destul de vesela.
-Am 16 ani,insa nu sunt chiar atat de mica.Parintii au vrut sa ma marite anul trecut,insa ... cum am plecat din Ungaria nu am mai apucat.Aici nu au gasit inca nici un baiat ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:12 pm

Acel "inca" ii veni ca o palma frantuzoaicei brunete.Se intinse pe pat,rochia sa ridicandu-se incet ,lasand la iveala picioarele atletice .Isi aseza mainile sub ceafa si privi fericita lumanarea ce ardea nebuneste.In lumina slaba se vazu un mic zambet dracesc pe buzele carnoase ale femeii.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:14 pm

Se sprijini de perete,avand inca mainile inghetate si cinhise incetisor ochii,adormind in scurt timp.
Flacara lumanarii continua sa proiecteze lumini slabe si umbre ciudate pe chipul aramiu al unguroaicei,insa ea continua sa dorama linistita.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:19 pm

-"Cum m-am trezit eu cu o unguroaica de gheata la mine in casa?! Numa' El stie !"se planse ea in gand privind-o pe tanara castanie ce dormea incet,ca un inger avand capul chiar pe pieptul ei dezvoltat.Ofta si privi lumanarea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:20 pm

Peste cateva ore,un ultim tunet si lumina unui fulger o trezira pe castanie,care privi uimita in jur.
Isi aminti insa repede tot ce se intamplase si o cauta din priviri pe Josephine.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:27 pm

Isi deschise brusc ochii.Sub ochi avea niste cearcane uriase de culoare mov-negre.O privi somnoroasa si apoi o intreba cu un glas mieros insa interogativo-agresiv:

-Tu chiar nu poti dormi o noapte intreaga?intreba fratuzoaica ,cascand
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:31 pm

-Sajnalat,murmura castania,insa se corecta repede.Imi cer scuze,nu am vrut sa te trezesc,zise ea incet.Am auzit numai tunetul si ... si m-am trezit ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:33 pm

-Frumos.Insa nu m-ai trezit tu ci...
Se ridica repede din pat deschise usa si iesi in ploaia rece,asa cum era,in rochia subtire si la fel de lunga si dreapta ca a Erzsébetei.Privi in jur,lua un par gros si il arunca brusc spre o fiinta mica insa ciudata ce se vedea in zare.
-Mori,pisico !
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:34 pm

O privi speriata,nestiind ce sa zica la inceput si neindraznind sa intervina.
-Ce faci ?Ce s-a intamplat ?!zise in cele din urma castania,scapand si un tipat ascutit.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:38 pm

-Omor pisici.zise ea frecandu-si ceafa incepand sa rada apoi continua : pisica aia ma miauna de cand ma stiu.E neagra deci aduce ghinion.Insa in seara asta mi-a adus mai mult noroc ,ca niciodata.zise ea zambindu-i perves
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:39 pm

Se dadu un pas inapoi,privind-o uimita pe bruneta si aproape nestiind ce sa spuna.
Un tremur ciudat ii strabatu intregul corp,insa in momentul in care incerca sa mai faca pasi in spate,se impiedica de pragul unei usi si cazu.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 11:43 pm

Isi puse mainile in sold si o privi plictisita.
-Ghinionista !
O ajuta sa se ridica apoi brusc,ii cuprinse talia.O aseza pe pat invelind-o cu cearsaful alb .Ii saruta fruntea privind-o bland.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Icon_minitime

Sus In jos
 
In miez de noapte
Sus 
Pagina 1 din 16Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O noapte la rau
» O noapte alba
» O noapte petrecuta-n catedrala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Casa Vrajitoarei-
Mergi direct la: