Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Praf mestecabil

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:16 am

-Mh..Plecam peste o luna. Vreau sa imi platesc datoriile si sa discut ceva cu unele persoane.
O privi si isi aduse aminte de altceva:
-Mi s-a facut brusc dor de Etel...
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:18 am

-Etel ?Cum doresti, zise Erzsébet putin indiferenta.
Nu era ceva nou pentru ea faptul ca scancetele si plansul fetitei o lasau rece.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:22 am

Incepu sa tremure gandindu-se la chipul lui Etel , la plansul ei si la cat de mult dormea. Ceva o rascolea cand se gandea la aceasta.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:23 am

-Haide atunci, spuse Erzsébet observandu-i nedumerita reactia.Putem merge s-o vedem ... oricum, o vom lua si pe ea cu noi in Venetia ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:28 am

-Da,haide sa mergem. raspunse ea cu o voce tremurata apoi ii atinse umarul,semn ca vroia sa se simta in siguranta
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:37 am

Se intoarsera in scurt timp acasa si urcara impreuna in camera fetei, Erzsébet ramanand in usa.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:47 am

Se duse si lua fetita in brate strangand-o la piept ca si cum nu ar mai fi vazut-o de ani intregi. Insa nu facu decat sa oboseasca micuta, aceasta incepand sa planga.
-Cum de reusesc numai eu?!
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:50 am

-Josephine ... ce s-a intamplat ?intreva unguroaica privind-o mirata.
O lua pe Etel si o aseza inapoi in leagan, straduindu-se s-o calmeze pe bruneta.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:54 am

-Am aceeasi presimtire pe care o aveam inainte sa aflu ca ai fost batuta de sotul tau. Ma tem pentru voi.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:59 am

-Pentru noi ?repeta ingandurata unguroaica.Dar ... de ce ?Adica ... ce ni s-ar putea intapla acum ?
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:02 am

-Nu stiu insa toate presimtirile mele de rau sunt urmate de evenimente cu adevarat negative si care pot marca oamenii pe viata.Nu vreau ca micuta mea sa treaca prin temerile prin care ai trecut tu.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:06 am

Suspina, lasandu-si privirea in jos si dandu-si seama ca Josephine tinea mai mult la Etel decat ea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:09 am

Analiza situatia si realiza ca in urma cu un an ii zise castaniei ca isi dorea un copil, si ca exagera in ceea ce privea dragostea fata de Etel.
-Dragostea...Dragostea materna!
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:13 am

-Pe care din pacate nu voi avea niciodata prilejul de a o simti fata de Etel, recunoscu trista unguroaica.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:15 am

-Etel e frumoasa si imi aduce aminte de tine insa...nu cred ca ma va putea face sa o simt chiar atat de perfecta.Cred ca am nevoie de copilul meu.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 1:16 am

-Si cu cine ma rog ai putea face un copil ?Ai zis o data ca nu mai vrei sa te apropii de barbati, zambi unguroaica.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 3:24 pm

-Ai dreptate.Se pare ca trebuie sa ma rezum la ingerasul acesta.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:04 pm

Ofta, aruncandu-i o privire scurta fetitei, dupa care se intoarse catre usa, iesind din camera.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:09 pm

O urma apoi ii atinse incet spatele, dorind sa o instiinteze ca este aproape de ea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:12 pm

Nu zise nimic, indreptandu-se spre iesire si mergand in gradina, unde se aseza pe o bancuta, privind cerul mohorat.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:18 pm

Statu la distanta de aceasta, asteptand orice reactie a ei.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:19 pm

Ramase nemiscata pe banca, privind griul mohorai al cerului, minute lungi, pana ce, in cele din urma isi scoase batista, stergandu-si lacrimile care ii udasera obrajii, insa izbucnind din nou in plans.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:24 pm

-Erzsebet! exclama brusc venind langa sotia sa
O imbratisa si o privi ca si cum ar fi intrebat-o de ce plangea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 8:26 pm

Continua sa planga, sprijinindu-si chipul de umarul brunetei.
-Crezi ... crezi ca sunt vinovata ?Ca n-o iubesc pe Etel ?murmura printre suspine si lacrimi Erzsébet.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:12 am

-Iti zic doar atat: copilul asta nu are nici o vina pentru cele intamplate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf mestecabil - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Praf mestecabil
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Piata Publica-
Mergi direct la: