Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Praf mestecabil

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:03 pm

-Sa iti amintesc ca nu imi poti vorbi asa ?ii intoarse Erzesbet o privire brusca.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:07 pm

-Nu mai fi asa,Erzsebet..
Ii explica apoi micutei ca nu este bine sa fie irnica,sarcastica sau cinica.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:09 pm

-Eu?Nu sunt in nici un fel, spuse serioasa unguroaica.Insa cu siguranta nu de la mine a invatat sa raspunda astfel.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:11 pm

-Ai dreptate.
Continua sa mearga desi i se parea ca Erzsebet deveni prea rece si serioasa.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:13 pm

Ajunsera in scurt timp in apropierea raului, unde Erzesbet se aseza pe iarba, pregatind pranzul pentru ele toate.
-Am rugat-o pe Greta sa pregateasca ceva de mancare si sa mancam aici, zise castania chemandu-le pe Etel si Josephine langa ea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:15 pm

-Eu nu mananc.Merci oricum.
Etel o privi pe bruneta apoi isi lasa privirea in jos simtindu-se vinovata.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:19 pm

-Inceteaza sa te comporti astfel.Greta a zis ca nu ai mancat nici dimineata, ii atrase atentia unguroaica pe acelasi ton serios.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:22 pm

Incepu sa manance vazandu-se obligata sa nu iste un nou conflict intre ea si sotia sa.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 10:24 pm

Erzsbet se ridica in cele din urma de pe iarba, asezandu-se pe malul raului si scufundandu-si picioarele in apa.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 8:56 pm

-Vin imediat, tu ramai cu Etel.
Se ridica incepand sa se indeparteze de cele doua. Ajunsa destul de departe auzi zgomot de roti. O caruta pe care o zari in scurt timp.
-Hei, ai grija!
Femeie nici ca se clinti.
-Ai innebunit! ii strigara 5 barbati in acelasi timp
Nu se raspunse, preferand sa ii trateze cu un aer de superioritate.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 8:57 pm

Etel continua sa se plimbe prin jur, in timp de unguroaica isi urmarea reflectia in apele cristaline si reci ale raului.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:01 pm

-Esti dura,a?
-Mai dura decat voi 5, femei fara rochii ...
Unul dintre ei dori sa o injunghie insa il prinse de mana, dandu-si seama ca totusi individul ii rupse manusile.
-Agresivitate?!Ce jalnic..
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:02 pm

Bineinteles ca, peste 10 minute, Etel veni si se aseza plictisita langa Erzsébet, privind cerul limpede.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:05 pm

Ceilalti 5 o inconjurara si in mai putin de 2 minute avu loc o adevarata lupta cu arme, pumni si injuraturi.
In scurt timp, Josephine lesina din cauza oboselii.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:08 pm

Incepu sa se ingrijoreze din cauza absentei indelungate a brunetei, asa ca se ridica de pe malul raului, spunandu-i lui Etel sa ramana acolo si sa o astpte si, lasandu-i palaria ei, pleca sa o caute pe Josephine prin padure.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:13 pm

Se trezi dupa cateva minute. Era goala,murdara,plina de vanatai si de taieturi si se simtea mai spurcata ca de obicei, ii era mai sila ca niciodata.
-Nu!!! Nu din nou ....!
Isi acoperi trupul cu hainele sale la fel de murdare ca ea, incepand sa planga.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:15 pm

Isi dadu seama ca trebuie sa i se fi intamplat ceva rau si, cu toate ca nu o mai auzise niciodata pana atunci plangand, ii recunoscu glausl si fugi la ea.
-Ce s-a intamplat ?!se sperie unguroaica prabusindu-se langa ea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:18 pm

O imbratisa, continuand sa planga.
-Tragedia copilariei mele s-a repetat...
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:20 pm

Se aseza langa ea, strangandu-i hainele aruncate in jur, prin iarba, nestiind insa cum sa o ajute sa se calmeze.
-Nu ar fi trebuit sa propun sa venim azi aici, ofta castania.Nu -ar fi intamplat asta daca am fi ramas acasa ... incheie ea lasandu-si privirea in jos si ajutand-o sa se imbrace.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:23 pm

-E vina mea. Eu i-am provocat inca de la inceput.
Se imbraca repede apoi o intreba speriata:
-Unde este Etel?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:27 pm

-Langa rau.Am lasant-o acolo cand am plecat sa te caut, acum ... un sfert de ora cred.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:30 pm

-Rau? Etel!
O lua la fuga si ajunse la locul de unde plecase.
-Nu mai e...Cred ca tot ei au fost.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:30 pm

Isi gasi numai palaria, cu panglicile rupte si murdara de iarba si pamant.
-Unde crezi ca au dus-o ?
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:32 pm

-Urme de roti...Haide cu mine, nu mai risc sa te las singura.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:35 pm

Isi lua palaria de jos, strangand-o in mana stanga si urmand-o in graba pe Josephine.
-Cum te vei descurca de data aceasta ?Vreau sa spun ca adineauri ... murmura unguroaica.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf mestecabil - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Praf mestecabil
Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Piata Publica-
Mergi direct la: