Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Imaginea sinistra a disparitiei

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:17 am

-O sa te incalzesc eu in noaptea asta. Promit.
Ii imbratisa corpul lasand ca muschii spatelui sa se relaxeze in sfarsit. Ii zambi fericita dandu-i cateva suvite blonde de pe fata.
-Sper sa nu ma crezi o ciudata dupa tot ce s-a intamplat.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:19 am

Isi inchila de cateva ori capul,simtindu-si obrajii arzand.
Se stradui sa inchida ochii si sa adoarma,insa de fiecare data cand simtea caldura emanata de corpul brunetei isi amintea paloarea perfecta a pielii acesteia.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:29 am

-Stii ce ma doare? In fiecare noapte sunt fara tine, si fara tine nu pot visa sau trai.Dragostea pentru tine ma ucide, dar mor intr-un mod sublim si nu vreau sa fiu readusa la viata. ii sopti aceasta incet, bland, nedorind sa o trezeasca
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:31 am

Deschise ochii slab,indreptandu-si capul catre bruneta si privind-o printre gene.Deschise gura usor,pentru a-i sopti ceva,insa se opri,multumindu-se numai sa-i zambeasca si sa murmure cateva cuvinte in maghiara,cu toate ca stia ca Josephine nu ar intelege-o.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:44 am

O lua de mana simtind cum unghile lungi ale fetei ii zgariau pielea calda si totusi alba care o facea sa para un cadavru ambulant. O adora. Era acolo, era obosita si oarecum trista. Isi lasa capul pe perna si o privi in ochi.
-Te ador!
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:47 am

Ii zambi slab,prin intuneric,inchizand la loc ochii si straduindu-se sa adoarma,sa uite de corpul cald al brunetei,aflat chiar langa al ei.
Dupa cateva eforturi o fura in sfarsit un somn destul de chinuit si mai mult obositor.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:53 am

Isi dezlipi trupul de al ei. Se parea a fi inca o noapte in care Josephine nu avea sa doarma, obisnuindu-se deja cu aceasta boala. Vazu corpuri mici, grase umbland pe dupa dulapurile sale cu licori. Sobolani.
-"Maine o sa pun otrava. Sper doar sa n-o trezeasca pe unguroaica mea ..."
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 12:54 am

Spre dimineata,la putin timp dura rasaritul soarelui,Erzsbet se trezi,cautand-o din priviri,prin intuneric, pe bruneta.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:00 am

-Aici. replica ea parca stiind ca fata o cauta pe ea
Ii atinse crestetul si apoi ii zambi intreband-o-n cele din urma:
-Ai dormit bine?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:05 am

Incuviinta din priviri,cautandu-si hainele.
-Cat este ceasul ?intreba unguroaica zambind slab,putin obosita.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:11 am

-Probabil 5 dimineata sau 6.Nu stiu sigur.
Isi lua pe ea zdreanta pe care o numea rochie si deschise usa cocioabei.
-Buna dimineata oras jegos pe care-l detest !
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:19 am

Nu isi putu stapani un zambet auzind-o,nu din rautate,ci din simplul fapt ca pe ea nu o deranja absolut deloc satul in care ajunsese sa locuiasca.
Se ridica totusi in graba din pat,imbracandu-se repede si indreptandu-se spre iesire.
-Astazi urmeazas a vin la noi un domn ... tata spune ca este foarte important sa fiu si eu de fata,pentru ca doreste sa ma ia in casatorie,ii epxlica pe jumatate in ungureste gata,grabita.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:24 am

Ramase uimita. Se simtea abandonata si credea ca fata nu facuse decat sa se joace cu ea insa nu se impotrivi.
-Bine, du-te! spuse ea incercand sa zambeasca
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:25 am

-Nu vii si tu ?intreba unguroaica oprindu-se in usa si privind-o cu atentie pe bruneta,asteptand ca aceasta s-o insoteasca.Mama a spus ca poti veni si tu sa iei masa cu noi ... oricum,voi ajuta si eu la bucatarie,si mi-ar place sa stai cu mine ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:36 am

Era ca si cum ar fi injunghiat-o-n inima. Cum ar fi putut ea sa stea acolo si sa vada toata acea scena.
-Bine....Vin
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:42 am

Ii zambi,multumindu-i si dandu-i un sarut scurt pe obraz,luand-o apoi de mana si iesind impreuna,in fuga,catre sat.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 11:05 pm

O urma fara a mai zice nimic. Nu ii prea convenea situatia si totusi ce era sa faca. Probabil ca-n sinea ei stiuse in tot acest timp ca ceea ce ea dorea nu era posibil .
"Si totusi..."
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 11:10 pm

Imediat ce ajunsera acasa,erzsbet si Josephine fugira in bucatarie,unde era destul d emulta agitatie,toata lumea preocupandu-se de altceva.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 11:21 pm

Incepu si ea sa faca treaba insa era ca o masinarie. Nu mai auzea nimic , nu mai simtea nimic.
-"Tot ce are un inceput are si un sfarsit asa ca mai bine sa nu incepem vreodata ceva."
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 11:34 pm

Erzsbet isi ajuta surorile sa curete si sa taie legumele,alergand din cand in cand pana afara si aducand lemne,pe care le arunca in foc.Intr-o ora terminara treaba si fata pleca in camera ei,pentru a se schimba si aranja.
-Tot nu cred ca ajuta cu ceva,ofta unguroaic atunci cand ajunsera in dormitor.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 11:05 pm

-Daca tu zici.
Spera ca tristetea ei sa nu fie atata de vizibila sau de luat in seama caci daca cineva ar fi intrebat-o de ce e trista ar fi inceput sa tipe si sa arate de ce are mereu cutite si otravuri la ea. Era un pachet de nervi si nu dorea ca cineva sa isi forteze norocul .
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 11:38 pm

Sora mai mare a Erzsébetei, Marika aduse in dormitor p albie de lemn,pe care o umplu repede cu apa fierbinte,lasand-o pe fata sa se imbaieze,ajutata de Jospehine.
Erzsébet incepu sa se dezbrace,asezandu-se pe pat si descheindu-si nasturii rochiei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 5:04 pm

Isi adusese aminte de noaptea in care o cunoscuse, in care ii facuse baie si in care ii daduse hainele ei pentru a o incalzi.
Si restul amintirilor: cand o ducea in spate, epidemia, plimbarile la rau si pe camp...Trebuia sa invete sa traiasca din amintiri.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:38 pm

Intra in apa calda,parfumata cu flori de iasomie si,ajutata de Josephine,incepu sa se spele,in vreme ce sora ei mai veni inca o data in camera,lasandu-i pe pat o rochie destul de noua.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:46 pm

-Si l-ai vazut pe logodnicul tau?intreba ea privind intr-un punct fix si negandindu-se decat la trecut, lasand mainile sale sa atinga trupul fetei
Sus In jos
Continut sponsorizat





Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Imaginea sinistra a disparitiei   Imaginea sinistra a disparitiei - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Imaginea sinistra a disparitiei
Sus 
Pagina 3 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Biserica :: Cimitir-
Mergi direct la: