Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La grajdurile regale

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:03 pm

-Poate Rein are dreptate...Care vrea sa fie primul?
Intreba zambind legand pe Keo de-un copac,mai apoi inainta spre grota,ce parea oarecum parasita.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:05 pm

-Trebuie a facem pe mortii daca ne gasesc... Asa s-ar putea sa nu ne omoare.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:09 pm

-Poate ar fi o solutie..Dar nu prea pot sa stau nemiscata mai mult de cinci minute.
Mai facu cativa pasi in scurt timp intrand in grota putin nesigura,observand cateva umbre.
"Or fi mai multi?"
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:10 pm

Mi-am scos sabia si am intrat.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:10 pm

-Ne vom descurca, domnita. Nu va faceti griji. O asigura Rein intrand in grota.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:12 pm

Se adanci mai mult in grota,simtind ceva in spatele sau,fara sa-si dea seama ca este urmarita de un pui de urs,ceea ce insemna ca mama nu tebuia sa fie departe.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:14 pm

Rein isi scoase sabia, crezand ca este mama puiului. Se aseza in fata Annei, fiind gata pentru a o apara.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:18 pm

Tanara se impiedica brusc,in bratele sale aparand un mic pui de urs.Cum il mangaie mai bine,Anne isi lasa capul pe spate observand cum ursoaica se aproprie din directia opusa,apropriinduse incet de ea.Isi intoarse privirea spre puiul de urs icnercand sa rasufle usurata,chiar daca ursoaica se apropria vorbind singura cu ursul.
-Se vede ca ai o mama cam...<jucausa>Baieti!
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:20 pm

Rein isi indrepta sabia catre ursoaica.
-Lasa puiul jos, domnita si da-te inapoi fara miscari bruste, ii spuse el in soapta.
Sus In jos
Aramin Comatose
Initiat
Aramin Comatose


Mesaje : 365
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 29

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:22 pm

Dragut ca ma plimbam vazand intamplarea dar incercand sa nu ies in evidenta , am mers mai incolo si stand turceste cu o carticica in mana sperand sa nu ma deranjeze nimeni,inafara de Edward ...
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:25 pm

Lasa puiul jos incercand sa se indeparteze mergand mai mult repede spre Rein ridicanduse intr-un final,insa ursoaica inainta usor chiar daca'si vazuse puiul liber.
-Hmm...la stanga sau la dreapta?
zise Marie scotandusi unul dinte pantofi vrand sa ocheasca capul ursoaicei.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:29 pm

-Nu arunca, spuse el vazand cu coada ochiului intentia fetei. Am o idee, sopti. Isi scoase pansamentul murdar de sange. Apoi cu sabia isi intepa putin pielea, asfel incat bandajul sa fie murdarit cu sange. Apoi il arunca in cel mai indepartat colt al pesterii. Usrul se duse catre bandaj impreuna cu puiul. Atunci Rein o lua in brate pe Anne Marie ducand-o in afara pesterii.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:33 pm

Incepu sa rada mai in soapta privind in urma.
-Destul de istet..Cum de te-ai gandit la asta?
Sus In jos
Aramin Comatose
Initiat
Aramin Comatose


Mesaje : 365
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 29

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:34 pm

Am stat intinsa in iarba ,privind sus cerul ...ciripitul pasarelelor si vantul batand miscand alene iarba... uitand de toata intamplarea de mai incolo...
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:36 pm

Se apropie de Rein si de Anne cu sabia scoasa.
-Cine te-a pus sa te joco cu puiul ei?am intrebat-o eu pe Anne.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:36 pm

-Mersi. Am studiat putin lucruri de genul acesta. Am invatat ca animalele salbatice sunt atrase de sange. Zambi.N-aveam ce sa fac. Era mai bine decat sa ascult teoriile mamei. Tot ma presa sa-mi gasesc o prietena.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:39 pm

-Ehh..lasa ca o sa-ti gasesti tu.Sunt sigura ca nu o sa scapi de vreo fata.
Isi puse rapid mana la frunte,incercand mai apoi sa-si acopere cu degetele ochii.
-Umm..ai putea sa-mi dai drumul.Adica daca nu te supara..
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:39 pm

Am ras.
-Poi atunci bine ti-a facut!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:41 pm

-Na...nu cred ca o sa gasesc. A..Am uitat domnita. O puse jos si ii zambi cald.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:42 pm

-Facem pariu ca ai sa gasesti o fata?
Ii multumi incercand sa se indrepte mai apoi spre Keo.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:44 pm

-Poate ca am gasit una, spuse Rein zambind pe ascuns. Urmand-o pe Anne Marie catre cai..
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:45 pm

Se apropie de el si ii dadu coate.
-Iti place Anne?intrebai eu incet.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:46 pm

Marie se duse langa langa Keo,dezlegandul mai apoi se aseza putin pe iarba,mangaindui coama armasarului sau.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:47 pm

Rein se ineca. il privi incruntat pe Edward si apoi dadu din cap in semn ca da. Apoi o privi pe Anne.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:50 pm

-Aha,inteleg!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Continut sponsorizat





La grajdurile regale - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
La grajdurile regale
Sus 
Pagina 4 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Castel :: Grajdul-
Mergi direct la: