Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La grajdurile regale

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 5:54 am

Inainta incet catre grajdurile regale unde se tineau cei mai frumosi dintre cai. Se opri langa unul negru cu coama alba. Il mangaie pe bot.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 1:59 pm

Se grabi sa intre cu Romulu inapoi.Trebuia sa-l adape.Descaleca si apoi isi duse calul la canistrele cu apa.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 5:53 pm

Isi puse seaua pe calul sau. Atunci il vazu pe baiatul blond.
-Salut! Ii spuse el. Ce faci?
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 11:42 pm

Tanara privi inainte cu miscari usoare,incalecand pe un armasarde culoare neagra avand o stea alba in frunte.Isi atinti imediat privirea asupra cerului fara sa mai fie atenta la armasarul pe care o incaleca in mai putin de cateva clipe distanta.Speriinduse,calul incepand sa o ia razna ridicanduse in 2 copite,doborando pe Anne la pamant tanara punandusi incet mana la cap incercand sa inteleaga ce se intamplase.
"Daca mar vedea acuma tata..Noroc ca nu ma mai cunoaste."
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 5:10 am

Rein o vazu pe fata si isi lasa armasarul, fugind catre ea. O ridica si intreba:
-Esti bine,domnita?
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 5:04 pm

-Desigur.Iti multumesc.
Afisha un zambet cald ridicanduse.Se aproprie de Keo(armasarul ei) mangaindui incet coama,intorcandusi mai apoi privirea spre baiat.
-Hmm..iti plac caii?
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 5:31 pm

-Da, desigur, raspunse el. Cred ca nu m-am prezentat..Ma numesc Rein. Incantat. Ii zambi cald fetei.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:11 pm

-Anne Marie..Incantata de asemenea.
Se uita putin la Keo,incalecandul din nou.
-Umm..ce-ai zice de o intrecere?
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:18 pm

-Desigur...N-am mai facut una de mult timp. Se duse la grajd si il aduse pe Ash, armasarul lui.Incaleca pe el,asteptand-o.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:20 pm

Incaleca pe Keo privind inainte.
-Hmm..de unde pana unde?Nu prea sunt experta in cautaea terenurilor pentru intreceri...
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:23 pm

Scoase din buzunar o harta.
-Drumul pentru incepatori, avansati sau medii? Alege tu ce vrei. Ii inmana harta,asteptand.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:31 pm

-Hmm..Hai avansati!Sa te vad ce poti.
Privi harta mai apoi i-o dadu inapoi,Keo incepand imediat sa alerge inspre directia propusa,lasandul pe baiat impreuna cu armasarul lui in urma lor.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:35 pm

Incepu sa rada. Ash,competitiv, reactiona imediat luand-o la fuga cu rapiditate. Mai aveau putin si o prindeau din urma pe Anne Marie si pe Keo.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:40 pm

Tanara isi intoarse incet capul in urma sa privindul pe baiat.Se aproprie mai apoi de ureche lui Keo soptindui ceva,acesta reactionand imediat alergand din ce in ce mai tare,naravas.
"Ia sa vad acum.."
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 6:43 pm

Rein rase si o lua pe o alta carare. Calul sau marai, dar isi continua drumul. Baiatul zambi.
"Ce o crede acum?"
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:02 pm

"Ha?Unde sa dus..Sigur planuieste ceva"
Isi intoarse privirea in urma sa putin mirata de directia pe care o luase baiatul.
"Las' ca nu ma intrece.Hai Keo!"
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:21 pm

Ii privi indepartandu-se apoi zambi.Il adapa pe Romulu.
-Bravo baiete!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:29 pm

De pe drumul pe care intrase Rein iesi numai Ash. Calul necheza panicat. Se opri in mijlocul drumului vazandu-le pe Anne Marie si Keo. Dar Rein nu era in sa.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:31 pm

Am incaletat pe Romulu si am plecat dupa ei.L-am vazut pe Ash si m-am apropiat de el.
-Hoo,usor baiete!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:34 pm

Calul lui Rein se calma putin, dar nu inceta din acel nechezat puternic. Coama sa alba precum spuma laptelui era miscata de vant.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:36 pm

Anne descaleca imediat descoperindul pe Ash,in spatele sau urmando Keo.
-Unde a disparut Rein?Parca..era acolo.
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:39 pm

-Calmeaza-te baiete!am zis eu mangaindu-l pe bot.Buna ziua domnita!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:41 pm

Ash necheza inca o data si arata catre cararea pe care avenit, parca indemnandu-i sa-l urmeze.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:43 pm

-Buna ziua..
Reusi sa spuna privind mai apoi starea lui Ash.Incaleca repede pe Keo apropriinduse de baiat,luand hamul lui Ash.
-Haide!Cred ca stie udne a disparut Rein..
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:43 pm

O lua incotro il indemna calul.
-Incetisor baiete!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Continut sponsorizat





La grajdurile regale Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale Icon_minitime

Sus In jos
 
La grajdurile regale
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Castel :: Grajdul-
Mergi direct la: