Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La grajdurile regale

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:51 pm

Rein se duse langa Ash, mangaindu-l.
-Ce sa fac? Il intreba pe Edward.
Sus In jos
Aramin Comatose
Initiat
Aramin Comatose


Mesaje : 365
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 29

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:00 pm

Am adormit in iarba cu mana pe carte .
Pata de un verde pal din iarba eram eu ... culoarea rochi mele ,albul parului meu ...
Sus In jos
Edward
Experimentat
Edward


Mesaje : 422
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:33 pm

-Pur si simplu spunei!am zis privindu-l.Esti prietenul meu si nu vreau sa te vad suferind!
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:54 pm

Rein ofta. O privi pe Marie cum isi mangaie calul. Zambi dulce si apoi ofta din nou. Nu spusese nimic.
Sus In jos
Aramin Comatose
Initiat
Aramin Comatose


Mesaje : 365
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 29

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 10:58 pm

Ma ridic somnoroasa din iarba si merg alene pe acolo nestind unde ma indrept...
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 11:38 pm

Anne se ridica incalecandusi armasarul,cu privirea tinta asupra cerului,indreptandusi mai apoi privirea spre baieti.
-Ce tot vorbiti baieti?Mai vine vreunul dintre voi la o plimbare?M-am cam plictisit sa stau intr-un loc
Ii intreba zambind,apropriinduse cu Keo de cei doi baieti.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 11:48 pm

-Trebuie sa-ti spun ceva, domnita. De cand te-am cunoscut am simtit o atractie pentru tine, dar acum pot spune ca te plac, spuse Rein, apoi lasand capul in jos privind pamantul.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 11:54 pm

Il privi atenta,mai apoi isi lasa privirea-n pamant incercand sa spuna ceva in timp ce obrajii sai se inrosira treptat.
-Umm...esti sigur?Adica....esti sigur ca pe mine ma placi?Poate este o alta fata.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 11:56 pm

-Da, sunt extrem de sigur, raspunse el aproape soptit. Isi intinse mana catre Ash, mangaindu-l.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:01 am

Ramasase tacuta,galopand cu Keo in cerc incercand sa se gandeasca la un singur lucru,insa simti cum mintea ii este invadata de fel si fel de voci,fiecare spunand cate-un diferit raspuns la o singura intrebare.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:04 am

Rein o privi si se urca pe sa. Statea tacut si putin trist. Se invartea de coo-colo, lasandu-l pe Ash sa se duca unde vrea.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:10 am

Se incapatana.Keo se opri naravas intr-un loc,Anne parca trezita din visare.Apuca hamul,in timpul acesta Keo incepand sa se sa galopeze din ce in ce mai rapid fara sa-si cunoasca zona in care dorea sa ajunga Anne,stapana sa.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:17 am

Ash o lua la fuga dupa Keo. Rein isi stranse pumnii.
"Off...A fost o prostie sa-i spun ca o plac."
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:20 am

Aceatsa inchise treptat ochii.Imediat cum daduse drumul la ham,Keo se ridica naravas in 2 copite daramando pe iarba pe Anne.Isi deschise ochii,privind cum keo incepea sa galopeze in alta directie,lasando singura in acel loc.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:27 am

Rein sari imediat de pe Ash si fugi catre Anne, luand-o in brate.
-Ai patit ceva?
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:29 am

-Sunt bine.Nu-ti face griji.
Il privi pret de cateva clipe,indreptandusi mai apoi privirea spre cer,ridicanduse din bratele lui Rein.
-Unde sa dus Keo?L-ai vazut?
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:31 am

-Nu, dar...Scoase din buzunar un mic fluier si sufla cu putere in el. Nu se auzi nici un zgomot, dar Keo veni inapoi.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:32 am

-Ha?Ce este acesta?
Intreba putin cam mirata dar totusi vesela,repezinduse la Keo privind mai apoi catre baiat.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 12:35 am

-Un fluier care cheama caii. Gandesti ce cal vrei sa vina la tine si acesta se intoarce, explica el incercand sa zambeasca.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:09 am

Il sarunta in crestetul capului pe Keo mai apoi se duse langa Rein,imbratisandul vesela.
-Iti multumesc.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:11 am

Rein ramase impietrit de uimire. O privi.
-N-ai pentru ce. Daca vrei iti pot da tie fluirul. Mai am unul. I-l intinse.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:13 am

-Nu ma refeream la fluier.
Dadu din cap in semn negativ,dandui mai apoi un scurt sarut pe obraz.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:16 am

Rein ramase din nou impietrit.
-Atunci pentru ce? Si, domnita, il puteti lua. Ii puse in mana fina fluerul frumos lucrat cu diferite modele.
Sus In jos
Anne Marie Clauzs
Incepator
Anne Marie Clauzs


Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/07/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva intre vis si realitate

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:21 am

-Pentru ce inca nu ar conta..Iar fluierul..
Privi mai apoi in palma sa,privind modelele delicate de pe acesta.
-Nu-l pot lua.Ia-l te rog.
Sus In jos
Rein
Incepator
Rein


Mesaje : 99
Data de înscriere : 24/07/2009
Varsta : 27

La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 1:23 am

-De ce nu- poti lua? Apoi facu o pauza si intreba:
-Iar motivul care e? Intreba el extrem de curios
Sus In jos
Continut sponsorizat





La grajdurile regale - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: La grajdurile regale   La grajdurile regale - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
La grajdurile regale
Sus 
Pagina 5 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Castel :: Grajdul-
Mergi direct la: