Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Balynth - Epidemie

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:10 am

Isi deschise in graba rochia nasturii rochiei,tragandu-si manecile pe umeri so dandu-si in final jos materialul usor aspru.Ramase dezbracata si se aseza linistita pe mal,atingand cu varful picioarelor apa inghetata a raului.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:13 am

Dadu din cap incercand sa se calmeze insa se apropie de fata avand un zambet fals pe buze.
-"Calmeaza-te !"
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:16 am

Cobori incet in apa,tresarind atunci cand simti apa rece pe pielea fina,usor atinsa de razele soarelui,colorata de atingerea acestora.
-Nu vrei sa intrii in apa ?intreba unguroaica.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:22 am

-Nu multumesc...replica ea cu o voce tremurata
"Pentru ca nu sunt singura ca ma voi mai putea abtine dupa aceea"
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:24 am

-Haide ... zambi Erzsbet iesind in graba din apa si venind spre Josephine.
Incepu sa-i deschida usor nasturii rochiei,alunecandu-i manecile pe umeri si incepand sa-i dea jos rochia.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:26 am

Sari imediat in apa nedorind sa mai stea in preajma ei si sa o vada asa cum era.
-"Apa ...rece. Sper sa ma calmez. Dar daca nu reusesc?Ah!"
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:29 am

O urma tremurand in apa,simtind abia acum vantul rece pe piele.Sari inapoi in rau,trsarind si scancind de cateva ori cand simti apa rece ca gheata.Incepu sa inoate in preajma brunetei,razand vesela.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:32 am

Incerca sa isi acopere ochii si scape de dorinta aceea nebuna,dar nu reusi.
-Erzsebet!
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 1:35 am

-S-a intamplat ceva ?intreba unguroaica inotand langa Jospehine,oprindu-se in cele din urma si iesind pe o piatra.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 8:05 pm

-Da. Haide.
O lua de mana si o privi in ochi apoi zambi.
-Cred doar ca...
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 8:07 pm

Ii zambi,asteptand in continuare un raspuns si incrucisandu-si mainile pe piept,nu pentru ca ar fi vrut sa se ascunda de Josephine,ci pentru ca incepuse sa simta racoarea diminetii.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 11:26 pm

-...ar trebui sa plecam.Se face frig.
Iesi si ea din apa si se imbraca.
-Vii?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 04, 2009 11:31 pm

Sigur !o incuviinta unguroaica pe Jospehine,incepand sa topaie pe mal pentru a se usca in graba,in timp ce-si aduna hainele.
Se imbraca in graba,punandu-si repede rochia pe ea si incaltandu-se si incheindu-si abia la urma nasturii.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 10:57 pm

-Bun...
Nu se mai obosi sa o ia in spate aducandu-si aminte ca nu ii placea si ca totusi simtea ca o doare spatele. In fiecare zi ridica prea mult. Ofta si apoi ii puse mana de dupa gat incepand sa mearga.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2009 11:21 pm

-Va trebui sa mergem la camp ... ducem de mancare lucratorilor si ... cred ca de maine va trebui sa-i ajut si eu.Mama nu va mai putea veni,pentru ca va avea un alt copil,si tata ne va lua in schimb pe mine si sora mea mai mica ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 4:57 pm

-Vei fi iar sora? Scuze ca intreb insa cati ani are mama ta?
I se parea ciudat ca fata sa mai aibe inca un frate sau o sora avand in vedere ca era destul de mare. Nu prea ii pasa cata treaba avea de facut ci mai degraba vestea ca Erzsebet avea sa fie sora.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:36 pm

-Pai ... eu defapt mai am alti doi frati mai mari,insa nu-i mai tin minte.Au fugit de acasa cand eram eu mica si s-au dus pe mare,intr-o expeditie.Tata a fost foarte nervos.Insa de atunci s-a nascut sora mea mai mica.Oricum,a ramas fara nici un baiat in familie si ... daca eu si surorile mele ne vom marita,va trebui sa imparta toata mostenirea intre noi.Insa ... daca ar avea un baiat,atunci ... probabil ca i-ar da lui toata moastenirea,asa ca ... acum mama spera sa aibe un baiat.Aaa si ... mama are 40 de ani parca.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:41 pm

-Interesant.
"Daca se naste un baiat atunci Erzsebet nu va mai trebui sa se marite. Sau poate stapana m-ar lasa sa...da! "
Avea o idee ciudata si putin cam nebuneasca insa putea fi una chiar buna.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:45 pm

-S-a intamplat ceva ?intreba unguroaica citind tulburarea pe chipul fetei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:49 pm

-Nimic.
"Sper sa am de unde imprumuta o lama si un costum barbatesc, un corset. Va fi perfect!"
O lua de mana si i-o saruta.
-Doar ca sunt fericita. adauga ea
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:52 pm

Zambi,fara a intelege insa schimbarea brusca din comportamentul Jospehinei.
-Oricum ... ma vei ajuta si de acum incolo ?Munca la camp e groaznica,se planse castania.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:57 pm

-Chiar de-ar fi si ultimul lucru pe care il fac. replica aceasta metinandu-si zambetul
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 10:58 pm

II multimi in ungureste,mergand apoi catre bucatarie pentru a se ocupa de micul-dejun.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 11:04 pm

O urma cu pasi marunti apoi zambi scurt. Intrara in bucatarie .
-Cam ..dezordine..
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 11:06 pm

-Stiu ... mama s-a simtit rau in ultimul timp,iar sora mea mai mare nu a prea fost pe acasa,pentru ca e ocupata cu pregatirile de nunta.Tata munceste din greu,iar eu ... nu ma pot ocupa de toate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Balynth - Epidemie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Balynth - Epidemie
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Balynth (Erzsébet's house)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Gospodarii-
Mergi direct la: