Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Balynth (Erzsébet's house)

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 12:05 am

-Inteleg.Eu zilnic ma duc pe pajistea de langa rau ,adunand flori pentru licori.Din cand in cand mai vanez si animale de exemplu iepurii si anumite pasari.Ah da,si obisnuita lupta cu pisica neagra.Bine asta pe langa datul in cartile de tarot si acceptul injuraturilor cand prevad moarte si ghinion.explica ea ,apoi incepu sa rada larg ,lasand sa i se vada dantura perfecta
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:13 am

Ajunsera in scurt timp la fantana,iar Erzsébet lasa jos galetile,odihnindu-se putin si incepand sa scoata apa,straduindu-se in acelasi timp sa fie atena sa nu alunece.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:17 am

Jose' ii urma exemplul,atenta.Din cand in cand incerca sa o priveasca fix in ochi.Umplu in scurt timp galetile si se indeparta de fantana .Parea ca nici nu simtea cat de grele sunt galetile ,ea mergand linistita si fara pic de grija.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:20 am

Umplu si ea galetile,insa dupa putin timp se impidica,reusind sa le verse.Se ridica repede si se scutura,luand din nou apa si umplandu-le,dupa care merse spre Josephine,tragand greu galetile dupa ea.
-Sa mergem,zise castania vesela totusi.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:22 am

-Ce te face sa te simti atat de bine cand soarele aproape ca iti arde fata desi e devreme,cand ai cazut,cand ai facut o baie foarte rece?de ce esti mereu vesela desi iti e viata atat de grea?intreba ea pe un ton confuz
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:24 am

Statu cateva clipe pe ganduri,dupa care raspunse,cu acelasi zambet si pe acelasi ton vesel.
-Pentru ca viata mea nu e grea,zise ea simplu,continuand sa traga galetile.Sunt libera,chiar daca trebuie sa muncesc si sa-mi ajut familia.Viata unei domnite este de 100 de ori mai grea decat a mea ... pentru ca ele traiesc incorsetate si dupa reguli stricte ... cate dintre ele crezi ca au iesit vreodata din castele si s-ai plimbat sau s-au scaldat in rauri ?
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:28 am

-Am cunoscut-o pe unele din fiicele Imparatului.Era foarte formala si mi-a zis ca <"Toate fetele sunt Domnite"> .Adica toate fetele sunt proprietatea unei lumi formale insa bogate si elegante?Sa taca mai bine.Mie imi e bine cum sunt .O vrajitoare,o femeie care fuge de preot ,care merge cu o gluga pe cap,care se bate cu pisicile.O femeie....
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:30 am

-Nu te-ai gandit niciodata sa te mariti ?Vreau sa spun ca in general ... pana la 18 ani aproape toate fetele de aici sunt maritate si au familiile lor,zise simplu castania.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:33 am

-La 10 ani am fost violata.De atunci imi plac mai mult femeile.Adica ele te inteleg mai bine.zise ea simplu insa totusi se temea umpic de viitoarea reactie a castaniei.Totusi se abtinu sa nu ofteze.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:35 am

Zambetul ii disparu brusc de pe fata,fiind inlocuit de o paloare evidenta,chiar si pentru chipul aramiu al fetei.Deschise gura pentru a spune ceva,insa se multumi numai sa murmure cateva cuvinte in maghiara.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:37 am

-Bun,uraste-ma si teme-te de mine acum.zise ea pe un ton trist incepand sa mearga mai incet.Totusi continua sa o urmeze incercand sa mai schiteze cate un zambet
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:41 am

Se scuza imediat pentru reactia ei de acum cateva clipe,continuand si ea sa mearga in spatele brunetei si privind din cand in cand scurt in directia ei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:47 am

Lasa galetile jos ,isi ridica poalele rochiei negre si incepu sa alerge spre castanie.Tot alerga pana cand ajunse la ea.
-Mai Erzsébet,unguroaico , zi-mi acuma : o sa mai vorbesti cu mine dupa ce ti-am zis?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:50 am

Se opri si ea din mers,privind fix in ochii brunetei si gandindu-se repede la un raspuns.
-Da,cred ca da ... vreau sa spun ca ... voi vorbi cu tine in continuare,murmura ea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:53 am

-Bine.
Lua putina apa in palme si o uda in cap.
-Mai racoreste-te .zise ea pe un ton rautacios apoi continua sa mearga ,din cand in cand mai privind-o pe tanara din urma sa.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:56 am

Erzsébet raspunse zambind la gestul fetei si lua din nou galetile in mana,continuand sa mearga in spatele lui Josephine spre casa.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:58 am

-Aaaaa ! E rece! Dupa aceasta prea minunata experienta ce vom mai face?intreba Jose' umpic cam obosita ,lasand galetile jos pentru a-si scarpina ceafa semn ca era confuza.Mai facu si o fata la fel de confusa ,si apoi se stramba.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 2:03 am

-Nu stiu,poti face orice doresti.Eu trebuie sa am grija de surorile mele mai mici,zise Erzsébet lasand si ea galetile jos si grabindu-se in casa.Mama pleaca pana la pranz si sora mea mai mare are si ea treaba,spuse repede castania.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 2:08 am

-Te ajut?o intreba aceasta usor uimita de reactia fetei apoi fugi repede dupa ea ,continuand:stiu ca nu am ce cauta eu aici ,dar ...incerc sa evadez macar pentru o zi din casa mea intunecata si sa vad cum e sa fi un om normal.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 2:10 am

-Sigur !spuse unguroaica recapatandu-si veselia atat de secifica ei.Daca nu te deranjeaza,poti matura tu curtea ?Intre timp eu voi strange lucrurile in camera si apoi voi pregati masa.Dupa oua ma voi duce eu mai tarziu ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 2:14 am

-Desigur.Unde e matura?
Isi atinse buzele cu unghiile sale exagerat de lungi apoi cauta cu privirea matura.
-Nu mai tre'.
Lua matura si incepu sa isi indeplineasca "misiunea " data de tanara copila.O prea avea la suflet pe unguroaica.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 7:19 pm

Bineinteles,Erzsébet topaia de colo-colo,facand paturile,strangand lucrurile surorilor sale,uitandu-se dupa ele si aerisind casa.In scurt timp termina si aici si iesi in curte,pentru a vedea cum se descurca Josephine.Ii zambi scurt,dupa care fugi in bucatarie,unde puse la fiert apa si incepu sa curete legumele.
-Josie,cand termini,poti veni aici,sa stam de vorba,zise vesela unguroaica.
Se straduia in continuare sa fie atenta ,insa nu scapa nici de aceasta data fara a se taia de cateva ori cu cutitul din mana.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 7:50 pm

Frantuzoaica termina.Isi sterse firicelele de transpiratie de pe frunte apoi puse matura la loc.Se uita in jur , isi ridica poalele rochiei negre ,lungi si drepte ,decoltate.Veni in bucatarie usor sfioasa.O fixa cu privirea pe Erzsebet ,apoi veni in spatele ei.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 8:03 pm

Isi sterse in graba mainile pe un stergar,lasand cateva urme micute,aproape invizile de sange si continua sa curete legumele,punanandu-le apoi in oala de pe foc.
-Poti merge sa mai aduci tu te rog niste lemne ?intreba castania.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 8:05 pm

-Desigur ,scumpo.
Fugi intr-un suflet dupa lemne.Ajunsa afara cauta cu privirea lemnele .Le gasi la scurt timp si alerga spre bucatarie insa cazu si o aschie ii intra adanc in picior.Incepu sa se chinuie sa o scoata.Curgea sange.Renunta insa stranse lemnele si i le aduse fetei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth (Erzsébet's house)   Balynth (Erzsébet's house) - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Balynth (Erzsébet's house)
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Balynth - Epidemie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Gospodarii-
Mergi direct la: