Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Praf mestecabil

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 26, 2009 11:04 pm

Se opri pe cateva pietre de pe malul celalalt al raului, tremurand putin de la apa rece, insa zambind.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 26, 2009 11:13 pm

-Erzsebet! Ce bine ca nu ai ramas in apa. Sticla de vitriol s-a varsat insa am recuperat pumnalul. Ar fi mai bine sa nu mai intram in apa. E bine ca nu a fost vitriol pur.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 12:23 am

-Este o apa curgatoare si moara e mai sus, asa ca nu ar trebui sa ne facem griji nici pentru noi, nici pentru sat, spuse Erzsébet privind padurea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 12:37 am

-E bine. Iti sugerez sa nu te mai duci in apa, totusi. Nu vreau sa patesti ceva ori sa capeti vreo infectie.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 12:39 am

-Stai linistita, oricum mi-a ajuns.Am inghetat destul, zambi Erzsébet mergand pe mal si cautandu-si hainele.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 12:42 am

O astepta sprijinindu-se de un copac,simtind cum cateva aschii de lipesc de paltonul sau.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 12:46 am

Se imbraca, punandu-si ciorapii si pantofii si incheindu-si rochia, dupa care merse in urma brunetei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:07 am

-E ciudat. Locurile astea imi trezesc neliniste.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:09 am

-La fel ai zis si ultima data cand am fost aici, murmura unguroaica amintindu-si.Insa nu inteleg la ce te referi ... nu e nimeni prin preajma ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:11 am

-E ceva necontrolat. replica ea brusc privind ganditoare pamantul apoi cerul
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:12 am

-Oricum, nu pare sa fie nimic grav, zise castania privind atenta in jurul ei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:23 am

-Mh..inteleg. Haide sa merge totusi..
O astepta pe Erzsebet sa vina langa ea.Nu suporta sa mearga ea in fata.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:24 am

-Mergem acasa acum ?intreba castania luand-o de mana pe Sosephine si mergand impreuna cu ea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:28 am

-Doresti sa mergi in alta parte cumva? intreba aceasta privind inca in pamant
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:29 am

-Nici nu stiu unde am putea merge ... ofta castania privind in jur.E doar un sat, asa ca nu prea sunt locuri multe ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:33 am

Isi aseza mana pe umarul acesteia continuand sa mearga.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:34 am

-Nu te-ai gandit vreodata sa plecam de aici si sa vedem alte locuri ?intreba Erzsébet dupa ce mersera in liniste o vreme.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:39 am

-Uneori.Insa nu credeam ca si tu ai vrea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:42 am

-Nu mai am nici un motiv sa raman aiic, ofta unguroaica usor trista.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 11:55 pm

-Familia ta?Nu tii la ei? intreba aceasta totusi usor uimita de afirmatia sotiei sale
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:00 am

-Normal ca tin la ei, insa nu-i mai pot ajuta acum.Si ... nici nu as vrea sa ne intanim.Cel putin ... nu deocamdata.Oricum, ne vom intoarce ... intr-o zi ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:04 am

-La ce tara sau ce regiune te-ai gandit?intreba bruneta
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:07 am

-Nu prea stiu.Ma gandeam sa alegi tu, din moment ce au avut ocazia sa calatoresti mai mult decat mine ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:10 am

-Rusia sau Italia, alege. Nu prea stiu. Te-as duce in Italia caci e cald insa nu prea ai ce manca. Insa in Rusia ai mereu un loc de munca , defapt am , din cauza razboaielor si al victimelor care au ajuns victime din cauza alcoolului excesiv.Insa-i frig.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 12:13 am

-Haide sa vedem Venetia, zambi Erzsébet.E cald acum acolo si ... de lucru sigur am putea gasi ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf mestecabil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Praf mestecabil
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Piata Publica-
Mergi direct la: