Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Praf mestecabil

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:37 pm

-Am uitat ca am cutite in manusi. M-am obisnuit si nu le mai simt.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:37 pm

-Nu crezi ca ar trebui mai bine sa ne intoarcem si sa anuntam in oras ?Ar putea fi periculos numai pentru noi doua ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:45 pm

-Imi rezolv singura problemele.replica aceasta pe un ton rece
Se incrunta, avand o privire fixa. Facea miscari mici si bruste, semn clar ca era calma si dornica de niste sange.
Ajunsera la o cocioaba. Mirosul de alcool se putea simti din departare, la fel ca si tipetele copilei.
-Ascunde-te dupa casa si ia un cutit,pentru orice eventualitate.
Intra fara sa fie speriata.
-Javra de mai devreme...
-Domnilor...
Acelasi barbat o ataca din nou insa draga de Josephine scoate cutitul si ii lua gatul imediat, umplandu-se pe fata si piept de sange.
-Cine e urmatorul?Haide...nu fiti timizi.
-Inca un pas si iau gatul copilului. Mergi incet in spate. Noi vom iesi, iar tu nu ne vei urmari.
O arunca pe Etel in bratele brunetei si fugira in Josephine ii urmari si reusi sa mai ia viata unuia dintre ei.
-Chiar nu se mai indure nimeni sa ma hraneasca cu bucuria de a ucide?! tipa ea vazandu-i indepartandu-se
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:48 pm

Unguoaica aparu si ea imediat in spatele Josephinei, linistita ca macar totul se terminase cu bine.
-Haide.Ar trebui sa mergeam acasa.Ii voi spune Gretei sa ii faca baie, spuse ea privind-o pe Etel prina de praf si cu cateva zgarieturi.Spune exact ce ti-au facut, zise serioasa castania, aplecandu-si si privind-o in ochi pe copila.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:55 pm

-Nimic. Zgarieturile sunt de la faptul ca am cazut. Nu au facut decat sa ma lege si sa imi tot repete:"Cand scorpia aia va veni sa te ia, o sa va ucidem pe amandoua"
Josephine o asculta cu atentie si ranji specific ei.
-Cu toate ca nu ti-au facut nimic, scumpo , eu tot o sa...
Se opri brusc nedorind sa o alarmeze pe Erzsebet.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:56 pm

-Nu, nu o sa mai faci nimic, spuse serioasa Erzsébet, strangandu-i mana intr-a ei.Acum sa mergem acasa ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 9:58 pm

-Precum doresti.
Ofta apoi o urma,luand-o pe Etel in brate.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:00 pm

Ajunsera in scurt timp inapoi acasa, unde Erzsebet vorbi cu Greta pentru a pregati baia si pntru a o schimba pe Etel.
-Vrei sa chem si un doctor pentru tine ?intreba unguroaica urcand in dormitor si gasind-o pe Josephine.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:03 pm

-Cred ca ma descurc si singura,draga Erzsebet.
Spuse acele cuvinte pe-un ton rece, distant, dand de inteles ca in acea clipa nu se putea vorbi cu ea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:06 pm

-Cum doresti, murmura unguroaica, stiind insa ca Josephine era mult mai afectata de ceea ce se intamplase decat lasa sa se vada.Daca ai nevoie de ceva spune numai, incheie ea asezandu-se in fata oglinzii si desfacandu-si parul.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:11 pm

Incuviinta scurt apoi isi lipi fruntea de geam incepand sa priveasca in zare.
-"Gandaci...Ascundeti-va in gauri caci am de gand sa va extermin."
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:15 pm

Trecura cateva saptamani de la atacul barbatilor din padure, timp in care Erzsbet se stradui sa o faca pe Josephine sa uite cele intamplate.
Renunta insa atunci cand vazu ca nu putea face nimic in aceasta privinta si se indeparta de ea, obosita de obsesia pe care o facuse bruneta pentru a se razbuna.Unguroaica se retrase, refugiindu-se departe de cele doua, calarind de cele mai multe ori pana la epuizare.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:17 pm

Intr-o seara , Josephine se intoarce acasa avand camasa plina de sange semn ca mai ucisese un barbat.
-Inca doi si voi lua o pauza de cativa ani...Inca doi. sopti ea insa nu isi dadu seama ca trecuse pe langa Erzsebet in acele clipe
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:21 pm

O privi, insa nu-i spuse nimic, lasand-o sa mearga sa se schimbe.
Urca si ea in dormitor, scotandu-si palaria si costumul de vanatoare si privind-o pe bruneta.
-Nu inteleg de ce nu ii lasi in pace, vorbi in final unguroaica.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:24 pm

-As avea vreun motiv?intreba aceasta avand acelasi ton distant pe care il folosea de 5 luni
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:26 pm

-E de ajuns!izbuci unguroaica abia stapanindu-si lacrimile.De atatea luni ii urmaresti fara pauza si cauti numai razbunare !isi musca buzele, straduindu-se sa se calmeze.Ai uitat de tot ... inclusiv de mine ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:31 pm

Imaginea trista si nervoasa a unguroaicei era ca o oglinda a greselilor ei.
O privi uimita apoi o imbratisa,lasand cutitul din mana.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 10:33 pm

-Te rog ... opreste-te, murmura unguroaica presandu-si chipul pe umarul Josephinei.Oricum nu te va ajuta cu nimic ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 07, 2010 12:21 am

Ii atinse spatele si ofta.
-stiu...
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 07, 2010 12:24 am

-De ce continui sa ii urmaresti ?intreba unguroaica putin incurcata.
Se intoarse catre bruneta, inca muscandu-si puternic buzele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf mestecabil - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Praf mestecabil   Praf mestecabil - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Praf mestecabil
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Piata Publica-
Mergi direct la: