Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Balynth - Epidemie

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 1:11 am

-Haide ... nu vorbi prostii.Ma sperii.In plus ... cine ar putea sa-mi vrea rau ?zambi Erzsébet,cu toate ca ceea ce spusese Jospehine o speriase putin.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:27 pm

-Nu stiu.Dar simt asta.Nu mai conteaza.Haide sa continuam sa mergem.Nu avem timp de pierdut. replica ea incepand sa mearga tinand mana pe umarul fetei
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:28 pm

-Ce vrei sa spui ?Mergem undeva ?Credeam ca doar am plecat sa ne plimba,spuse Erzsébet privind-o pe Jospehine incurcata.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:37 pm

-Dar poate ne prinde noaptea aici si nu vreau asta. Sunt lupi si alte animale.
"De parca vitriolul si cutitele nu le-ar face rau"
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:47 pm

-Nu vorbi prostii ... e inca devreme si ... nu suntem atat de departe de casa.Oricum,nu cred ca putem ramane mult timp aici ... Mai devreme sau mai tarziu va trebui sa ne intoarcem ... Trebuie sa vad ce face mama ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:53 pm

-Intr-adevar.incuviinta ea scurt nedorind sa para ingrijoarata desi era
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:55 pm

Ajunsera destul de departe de sat,intr-o poaiana linistita,unde unguroaica de aseza pe iarna,privind cerul.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:05 pm

Ea continua sa stea ingandurata si trista , doar murmurand anumite raspunsuri simple si scurte cand vorbea cu ea.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:11 pm

-Te-ai gandit vreodata sa parasesti staul ?murmura Erzsébet rupand cateva fire de iarba.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:17 pm

-De multe ori.Imi e dor de anumite tari in care am mers cand eram copila. Imi e dor de zapada Siberiei , de caldura din sud si alte lucruri. Tu? Te-ai gandit vreodata sa te intorci in Ungaria?
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:19 pm

-E locul in care m-am nascut ... Am locuit acolo intr-un sat de pe o mosie si am dus-o bine o vreme ... pana cand a murit stapanul mosiei si totul a ramas in grija vaduvei lui ... a vandut tot si noi am ramas fara casa ... de aceea am fugit.Nu as putea sa ma intorc acolo ...Nu as avea unde.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:25 pm

-Deci nu's singura batuta de soarta. replica ea apoi o imbratisa
Ofta scurt apoi incepu sa ii mangaie crestetul.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:26 pm

O lasa,bucurandu-se de senzatia de siguranta pe care o avea in preajma Josephinei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:35 pm

-Iti place linistea de aici?Iti place sa stai cu mine?intreba ea dorind sa auda un raspuns negativ
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:38 pm

-Imi place sa stau in preajma ta ... indiferent insa,ii raspunse incet Erzsébet.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:41 pm

-E bine de stiut.
"Nu tocmai ceea ce doream sa aud. Cand se va termina oare?"
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:44 pm

-De ce ma intrebi asta ?murmura in continuare Erzsébet.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:47 pm

-Uneori am impresia ca's sacaitoare si nu vreau sa se intample asta.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:48 pm

-Ei bine,nu esti deloc sacaitoare !zambi Erzsébet usor copilaros.Esti singura mea prietena de aici ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:50 pm

Zambi vizibil larg apoi continua sa o stranga in brate..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Balynth - Epidemie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Balynth - Epidemie   Balynth - Epidemie - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Balynth - Epidemie
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
 Subiecte similare
-
» Balynth (Erzsébet's house)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Gospodarii-
Mergi direct la: