Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In miez de noapte

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 8:08 pm

-Musca,plus ca tu ai prea minunatele gaini.Nu.
Ii zambi formal si continua sa mearga .Soarele dogoritor ii ardea fata alba ca de portelan.Mergea sincronizat ,rapid.Ochii sai erau atenti la drum ,urechile la zgomotele din imprejurimi iar bratele sale la corpul zeiesc al unguroaicei.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 8:11 pm

Nu mai spuse nimic tot drumul,priivnd tacuta cerul si soarele care isi trimitea soarele pe chipul ei aramiu si putin prafuit.
Isi framanta inconstient mainile,sintind in gura acelasi gust pregnant de fier,despre care nu indraznea insa sa ii spuna nimic brunetei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:31 am

-Fier?Asta simti ?intreba ea parca stiind ce o framanta pe prea pretioasa ei copila .O lasa jos apoi o puse in spate iar in scurt timp ajunsera la casa Josephinei.Intrara cu pasi marunti.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:33 am

Nu scoase nici un cuvant pe tot parcursul drumului,multumindu-se numai sa priveasca tacuta in jur,observand padurea pe care o iubea atta de tare.
Odata ajunse in casa,se sprijini de un perete,priivnd-o pe Josephine.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:40 am

-Ia zi-i acum vrajitoarei tale favorite ce ti s-a intamplat?Ce simti mai exact?zise ea pe un ton usor ingrjorat
Se indrepta spre un dulapior mic ,de unde lua o sticluta si incepu sa miroasa continutul.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:47 am

Evita mai intai sa-i vorbeasca despre cum se simte,insa in cele din urma renunta si incepu sa murmure incet,fara a privi in directia lui Josephine.
-Ma simt pur si simplu ciudat ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:49 am

-Asta nu ma ajuta chiar deloc fata mea.Am nevoie sa stiu exact.Greturi ,febra?Trebuie sa imi zici ca sa stiu cu ce sa te tratez.Pari palida.
O indemna sa se aseze pe patul alb si moale.Ii mangaie fruntea scurt.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:51 am

-Am un gust ciudat in gura doar ... si buzele ma inteapa si ma ustura,zise castania ducandu-si mana la gura si simtindu-si buzele uscate,arse de soare.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 2:54 am

-Gust ciudat.Fier probabil.
Privi o sticla pe jumatate goala si facu pe-a nevinovata.
-Vai ! Cineva ti-a dat licoarea asta instabila.Insa eu nu,nu aveam de ce.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 3:12 am

-Ce este cu licioarea aceea ?intreba castania desprinzandu-se de perete si pasind incet in directia lui Josephine.Ce face ?
Lua sticluta in mana,priivnd-o cu atentie.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 8:45 pm

-Ori te ucide ,ori te face sa fi dependent emotional de prima persoana pe care ai vazut-o dupa ce ai baut licoarea.zise aceasta prefacandu-se ingrijorata ,chiar disperata
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 9:03 pm

Isi lasa privirea in jos,pricepand totul.Atunci cand isi indrepta capul,o sageta cu privirea pe Josephine,lasand ca in coltul ochilor sa ii apara cateva urme ale lacrimilor.
-Ai stiut totul de la inceput !izbucni unguroaica pe un glas tremurat.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 5:49 pm

Se incrunta si o privi crud apoi nu mai spuse nimic.Cauta in mintea sa o scuza ,ceva dupa care sa se ascunda ,un motiv.Nu il gasi.Ce era de facut?Jose' era disperata .Daca nu gasea repede ceva o pierdea pentru totdeauna.Desi nu ii prea placu caci nu reusi sa o pacaleasca, aceasta o saruta brusc.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 5:54 pm

OOC: Tanti,sti ce experienta placuta am eu cu saruturile astea ? :-w
BIC

Nu se putu impotrivi,oricat s-ar fi straduit,asa ca dupa cateva clipe ii raspunse sarutului,punandu-si palmele in jurul taliei brunetei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:15 pm

O lua cu totul in brate si o lipi de peretele incaperii.O privi melancolic,tandru ,bland.In sfarsit isi indeplini asa zisa misiune:de a o aduce pe fata in bratele ei.O privi scurt apoi ii mangaie chipul.Zambi dulce si o lasa pe pat .Privi pe fereastra.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:19 pm

-De ... de ce ai facut asta ?intreba Erzsébet avand inca urme ale lacrimilor in colturile ochilor.
Ramase intinsa pe pat,privind in continuare in directia brunetei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:27 pm

-Fiindca te-am iubit inainte sa te cunosc.Te vedeam pe strazi , si te-am ales sa fi a mea pe viata.Fie ca vrei sau nu!
Da, ii simtea parfumul noaptea,ii simtea corpul langa al ei .Erzsebeta o droga .Sau acele sentimente, trairi si tanjiri erau doar rodul imaginatiei unei femei care nu mai avea incredere in barbati de cand a fost violata?!
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:31 pm

Isi sterse ochii,incercand sa se abtina de la a incepe sa plaga,mult prea deznadajduita de cuvintele brunetei.
-E gresit,murmura Erzsébet mai mult pentru ea.E atat de gresit ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:34 pm

Cuvintele ei o enervara la culme.Se incrunta si o privi cu ura si dispret apoi privi intr-o parte.Sterse geamul prafuit cu mana apoi zambi satanic.Ofta si o privi pe unguroaica in acelas mod :
-Ia-ma acum sau nu ma vei avea niciodata ! Nu pot astepta !
Iesi din cociaba si lua un mar din care musca nervoasa.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:37 pm

Cu toate ca ar fi vrut sa se duca dupa ea,pentru a-is pune ca o iubeste la fel de mult,in acelasi mod pe care il considera atat de gresit,ramase totusi intinsa pe pat,privind absenta tavanul,lasand intr-un final lacrimile firbinti sa ii curga pe obrajii palizi.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:50 pm

Termina de mancat marul si arunca ce mai ramase in fata casutei de alaturi.Intra inapoi in casa si o privi cum plangea.Ramase uimita si zambi satanic apoi , apropiindu-se de pat.Se aseza pe marginea patului si ii sterse lacrimile .
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 6:56 pm

Continua totusi sa planga,ramanand tacuta si privind din cand in cand in directia brunetei,descurajata.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 7:01 pm

-Nu mai plange ! Cei ce plang sunt oamenii slabi ,iar eu urasc oamenii acestia ! zise ea privind-o cu dezgust apoi se ridica de pe pat si ii aduse sa manance ce mai avea prin dulapioarele sale mici insa pline cu diferite lucruri , mai mult sau mai putin folositoare brunetei
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 7:03 pm

Ii multumi in ungureste,mancand utin,dupa care se sprijini din nou de perete,ramanand tacuta.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 11:42 pm

-Cineva te-a suparat! raspunse ea apoi o privi trista , spune-mi cine este acel cineva !
"Jur ca va plati"
Sus In jos
Continut sponsorizat





In miez de noapte - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
In miez de noapte
Sus 
Pagina 3 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O noapte la rau
» O noapte alba
» O noapte petrecuta-n catedrala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Casa Vrajitoarei-
Mergi direct la: