Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani? Intra in tainele inca nedescoperite ale mult utilizatei teme medievale, acum aprofundata si mai realista ca niciodata! Alatura-te noua!
Merdano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ti se pare ca stii totul despre Epoca Feudala? Cunosti tensiunea domnitelor ce isi iubesc cavalerul insa stiu ca l-ar aduce la spanzuratoare daca l-ar lasa sa le atinga? Cunosti turnururile in care cavalerii isi dau viata pentru catolicism contra pagani?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In miez de noapte

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:09 pm

-Sigur ca sunt bine,o linisti Erzsébet zambindu-i di rificandu-se din iarba.Ti-am zis doar ca sunt impiedicata ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:11 pm

O lua in brate cu totul ca pe o mireasa si incepu sa mearga.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:12 pm

-Unde ... mergem ?murmura Erzsébet pe un ton usor uimit,sprijinindu-si in acelasi timp capul pe pieptul brunetei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:17 pm

-Unde vedem cu ochii . Nu o sa ne indepartam, te asigur insa vreau sa fac ceva miscare.Simt ca ma lenevesc si nu o sa mai am forta sa car sacii cu nisip si cereale.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:18 pm

-Cum vrei tu,ii zambi Erzsébet inchizand ochii si privind printre gene cerul albastru si padurea.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:23 pm

-Mi-a fost dor sa iti simt intregul trup langa al meu, sa te simt fara apararea si sfanta.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:24 pm

-Imi pare rau ... imi pare rau ca m-am schimbat atat in ultimul timp ... murmura Erzsébet.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:29 pm

-Nu. Eu nu te-am mai strans la piept si nu te-am mai dezmierdat, asta e tot.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:31 pm

Ramase tacuta,punandu-si mainile in jurul mijlocului Jospehinei si zambind.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:34 pm

Realiza ca nu mai era mult pana fata avea sa isi doreasca sa coboare din bratele ei asa ca ofta scurt nedorind ca toate acele clipe magice sa treaca atat de repede.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:35 pm

Adormi insa in scurt timp in bratele Jospehinei,inca zambind sub atingerea blanda a razelor soarelui.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:40 pm

O privi zambind amar. Era atat de fragila si de frumoasa. Atat de pretioasa si minunata.Perfecta, cel putin pentru femeie.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:40 pm

Nu dormi insa mult timp,trezindu-se peste 20 de minute si zambindu-i Jospehinei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:44 pm

-Am ajuns in sat scumpo. Nu am vrut sa ma indepartez de sat, asa ca te-am readus aici.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:46 pm

Zambi,multumindu-i si dandu-se jos din bratele Jospehinei,cu toate ca se simtise atat de bine.
-Acum ... as putea sa te rog ceva ?murmura unguroaica lasandu-si privirea in jos.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:51 pm

-Orice, stii doar ca as face orice pentru tine. Cere si ti se va da.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 9:52 pm

-As vrea sa o vezi pe mama ... se simte destul de rau de cateva saptamani si ... tata deja devine ingrijorat,ofta Erzsébet.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:00 pm

-Desigur.
Mersera in casa Erzsebetei. Acolo o gasi pe femeie si ii analiza starea.
Veni spre restul familiei si le zise:
-Este de la sarcina. Trebuie doar sa aveti grija de ea ceva mai mult. Se pare ca o sa fie un copil care va fi cam mare.


Ultima editare efectuata de catre Josephine in Dum Dec 13, 2009 10:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:02 pm

Erzsébet ii multumi,sarutand-o pe obraz atunci cand ajunsera in holul casei.
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:05 pm

-Nu mi-am facut decat meseria. E ciudat. Acum cateva luni preparam otravuri si substante ciudate iar acum sunt medic profesionist.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:07 pm

-Ma ... vei invata si pe mine ?Daca raman acasa nu voi ajunge niciodata sa fac ceva important ... voi putea lucra numai ca spalatoreasa sau ... in cel mai bun caz m-as putea angaja la o casa de nibili ca srevitoare ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:15 pm

-Da. O sa te invat si leacuri dar si sa tratezi un om.
Ii dadu o carte.
-Citeste-o.Sunt lucruri esentiale. Doar atat pentru inceput.
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:16 pm

-Defapt ... pentru inceput ... ar trebui sa ma inveti sa citesc ...
Sus In jos
Josephine
Experimentat
Josephine


Mesaje : 541
Data de înscriere : 23/07/2009
Localizare : In mijlocul Iadului

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:21 pm

-Nu ai zis ca preotul acela din satul tau te-a invatat sa citesti?intreba ea stupefiata
Sus In jos
Erzsébet
Experimentat
Erzsébet


Mesaje : 568
Data de înscriere : 23/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Right behind you !

In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:57 pm

-Stiu sa citesc ... putin ... ins ain maghiara ... Iar ... limba asta e foarte diferita ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





In miez de noapte - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
In miez de noapte
Sus 
Pagina 8 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O noapte la rau
» O noapte alba
» O noapte petrecuta-n catedrala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Merdano :: Satul :: Casa Vrajitoarei-
Mergi direct la: